Stene missar också matchen imorgon då han är med landslaget. Så då är det bara hoppas att Wedin och JP kan spela, för annars är vi nere på 9 ordinarie forwards, Detta skulle bestämmas efter värmningen. Ska bli intressant att se hur många juniorer man har med sig. Både Olofsson och Hållander är otillgängliga då dom spelar med U-landslag.
Dessutom är det bekräftat att Westlund missar resten av säsongen.
Jag tror Timrå hade haft många mer poäng om det inte hade varit så jädrans många bortamatcher dessa första 13 matcher. 5 matcher hemma gett 12 poäng. 8 bortamatcher gett 8 poäng. Men Timrå har gjort det bra med alla dessa bortamatcher trots allt.
Ska bli intressant att se hur många juniorer man har med sig. Både Olofsson och Hållander är otillgängliga då dom spelar med U-landslag.
Dessutom är det bekräftat att Westlund missar resten av säsongen.