EArk: Har set nog av dvärgar på 50- 70 kg spyr på SKITEN byggt så i 7-8 år och blir sämre o sämre för varje säsong slutar med möten mot pite teg ö-vik mm åker ur till slut
Modano: Se på Luleå. Storlek och fysiskt spel är ingen garanti för framgång. När laget förmodligen har haft den största spelarbudgeten i SHL så måste det väl räknas som det största fiaskot i svensk elithockey i år? Dom klarade med nöd och näppe en play in plats, och sedan ut i två raka i åttondelen.
Är aldrig inne på andra lags forum, men där borde man vara rätt förbannade nu. Med tanke på hur det har låtit här, där vårt misslyckande är en lätt bris i jämförelse tycker jag.
FH - avdammad: Förstår inte heller mångas oro här inne, såg er mot oss då var ni grymma och Samme vet vad han gör Detta var en av de säkrast matcherna i mina ögon på oddset, tillsammans med Djurgården mot knäcketofsarna
Ha en go kväll och lita på Samme, det är ingen finsk poser ni har i båset nu