JobbaPuck: Jo men ett lag måste bestå av olika roller och jag ser JP som en avslutare och i den rollen duger han inte i SHL (enligt mig). Hurvida han hade gjort ett bättre jobb än Lill-Challe som brunkare är ju ointressant nu när de re-signat Lill-Challe.
OlliJanne: Berglund är ytterst begränsad. Persson är mer användbar och nog tycker jag att han hittade hem i slutdslutdelen. Sen är det en avsevärd skillnad i tempo och kraft om man ställer dessa två mor varandra. Skulle även sig att vi inte har någon som vinner/stjäl puck så bra som JP. För mig är den gåta att han nu förmodligen inte blir kvar, om det inte är kroppen som sätter stopp.
Vad kan supportrarna ha för förväntningar på Timrå nästa säsong? – Att vi är där för att tömma tanken varje dag. Sen kommer vi inte lyckas vinna varje gång. Är det så att motståndarna gör ... | Läs mer