1150x200-tiken-1123131_tz4N8mRqd8Wf0t8.png

Timrå IK

SHL · 614316 inlägg · 6214 ämnen

Inlägg: 1904477

Sv: Apropå nånting...
{8399}: ”behandla oss som djur så kommer vi bete oss som djur”

Det här är ju bara löjligt. Det bråkas alltså om ett galler på ena kortsidan av läktaren? Om man köper en biljett för 150-200 spänn på en konsert och hamnar långt från scenen så börjar man väl inte lipa för det? Du beställer väl inte en pizza på kvarterskrogen och klagar på att golvet är dåligt sopat?

Du har köpt den billigaste biljetten till en hockeymatch, torka tårarna, kom in i vuxenlivet och acceptera kapitalismen.

Svarskommentarer

Sv: Apropå nånting...
{297}: Nu beter du dig på ett fjantigt sätt. Bara för att Timrå gör någonting som övriga hockeysverige tycker är dåligt då behöver inte du ta och gråta för det.

"Acceptera kapitalismen" Vad sjutton har kapitalism med detta att göra, utveckla gärna.

Sv: Apropå nånting...
Detta har säkert avhandlats rejält längre ner i tråden, men jag kan inte låta bli:

Jag irriterar mig lite på att Sanny Lindström också upprepar att vi saknar offensiv spets efter exit Dahlén/Pettersson. Inget är garanterat, givetvis, ... | Läs mer