Olli Nomadinen : Nä han vill bara ge oss lite perspektiv...i vår frustration och ilska. Känns som att han kan maila det manifestet till Gamen i gärdehalls-katakomberna.
Olli Nomadinen : Blir mer och mer brydd! . "Känner du att ni som förening hade kunnat göra något annorlunda för att undvika det här?
– Nu är det lite tidigt att säga det, det är bara några timmar sedan. Men jag tycker inte det. Det är många bitar som gör att vi hamnar här, och det har varit lite olyckligt med skador och så. Men det är så sporten är, oförutsägbar. Det är ju därför man gillar den också.
– Jag har full förståelse för supportrar som är ledsna och arga, men samtidigt finns det viktigare saker än ishockey också. Det är bara att slå på nyheterna så ser man det. Livet går vidare och Timrå IK finns kvar.
Nizze klar som målvaktstränare! Jag måste säga att det är förbannat bra jobbat av föreningen efter kaoset som var på ledarsidan i våras. Alla vakanser är tillsatta. Och det är inga dåliga namn heller. Det är väl en som ska jobba med Nubben då. Men där är det ingen brådska.