Tycker nivån på hockeyallsvenskan överlag är av oerhört låg kvalité. Var är underhållningsvärdet? Sömnpiller till matcher oftast. Noll tempo. Ständiga felpass. Njurunda hade Fn bättre kvalité på 90-talet än detta.
The great one: Tycker dock Timrå håller ihop spelet idag länge. Alla femmor tuggar på koncentrerat. Sedna slappnar man av i vissa perioder och felpassen och slarvet tar vid. Det funkar hyfsat mot skitlag som vi möter idag. Men mot bättre lag blir man straffade varje gång.
En positiv sak som verkar hända nu i närområdet till ishallen är planerna på att bygga om det gamla värdshuset till hotell. Det öppnar ju upp möjligheter för bortalag och bortasupportrar. Även för Timråsupportrar. Gångavstånd till ... | Läs mer