{297}: Oerhört mycket - nästan på världsrekordnivå - slarv. Har man koll på pucken glömmer man bort att det sitter skridskor på fötterna och skulle man lyckats ha fokus på skridskorna har man hux flux slarvat bort alla medspelare.
Kerstin_k: usla förstaperioder gjorde vi ju innan det blev tal om nån ”svacka” men jag undrar seriöst om det är något fel på isen för så dålig puckkontroll och kontroll över sina egna skridskor kan man inte ha om man har det här som heltidsjobb.
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer
Nåväl; det kan bara bli bättre.