Smokey: Ja och för att ge mig in i leken så tillhör Alvarez tackling kategorin "motståndare måste lyfta blicken" Finns inte nånting som talar för armbågstackling eller dylikt här, bara Styrman som tuggar axelkåpa..
Sputnik: samtidigt skiter Alvarez i pucken och går på en spelare som man knappt kan räknas som puckförare. Tror han hade åkt oavsett var han träffade, intentionen är inte så snygg.
Jämtlandsfil: Zupancic var sloven. Möjligen den förste slovenen i SHL... På den tiden var jag drivande i TIK-Bergslagen. Där fanns en stark enklav arbetsinvandrade slovener i flera generationer. Några ur det gänget (10-12 stycken) ... | Läs mer
Finns inte nånting som talar för armbågstackling eller dylikt här, bara Styrman som tuggar axelkåpa..