Vulgata: Och jag tänkte på Alexander Larsson, som lirade för oss för ja, inte hundra år sen men kanske 10? Att det var han som nu "återvänder till moderklubben". Ända tills jag började fundera. Nä, han kan det väl inte vara? Sen insåg jag hur lite roll det spelade, att jag inte hade mer koll, alltså. Måtte djävulen ta alla hockeyspelare som heter Larsson!
Rip Kirby: Och jag tänkte mer på Malte Larsson. Han var med i en gammal svensk porrfilm iklädda endast pessar och hockeyklubba. Men jaja, minnet börjar svika tydligen.
Alla till Ladan i morgon! Nu sluter vi upp oavsett hur besviken man är på vissa individer och på Nubben och hans tvivelaktiga ”livstidskontrakt” strösslade med guld och diamanter. Oavsett hur besviken vi är på Backlund, styrelse eller ... | Läs mer