Haha det är inte bara i Brynäsboken på HS som man inte kan hålla sams. Detta är alltså 2 st ur Brynäs damlag som förmodat är forstrade i Örebro och ställt sig på Örebros bortastå i gårdagens SHL match. Man har en del kvar att jobba på i damhockeyns proffesionalism, minst sagt..
Sputnik: Om en enkomt fokuserar på att det räcks ett långfinger i riktning mot brynässuport. Så bör en känna till att det även är en snubbe i Brynäs eget supporterled som gestikulerar med både det ena och det andra i riktning mot tjejerna, märkligt att det är bortklippt i twitterinlägget.
Så som CMore visade skeendet är snubben provokatören.
Beträffande att spelarna är på bortastå från första början, verkar vara svårt att hitta spelare som brinner för Brynäs.
Vi märkte jättetydligt igår att Westfält försvann mer eller mindre i sin centerposition. Vi kommer få ut mer av honom på kanten. Vad hade Levinsson igår? En kontrollerad ingång och två passningar på blad? Tappade puck hela tiden. ... | Läs mer