roger_sundsvall: Stenqvist nr 7 och Lyytinen nr 6 våra två klart bästa backar! Saknar inte LaLeggia även om han också är mycket bra
Trots 3 raka vinster har vi bara 4p ner till jumboplats. Otroligt jämnt i år. Krävs vinst på tisdag mot Oskarshamn också då är vi med i toppen. Annars blir det bottenkänning och många kritiker lär dyka upp igen i forumet.
roger_sundsvall: Man blir fan stolt. Vet inte riktigt varför men när man ser en förlustmatch mot Leksand och ändå köper det för att det slits som djur ja då vet man att det är nåt på gång. Visst, 9:a i tabellen kanske inte skrämmer nån, men det här laget har nåt i blicken.
Kanske har man klivit för hårt på långburken ikväll men det finns en vilja som jag inte sett på år och dar.
Några här inne verkar vara mer upprörda över Stadins situation än vad Stadin själv är. Utgår man från vad han säger i ST idag lägger han ingen skuld på klubben (förutsatt att citatet är korrekt):
"– Det är inte så mycket man kan göra. ... | Läs mer
nr.7 vem är de?
han åker fortare bakåt än framåt