hockeyärnice: Om du menar 60 minuter om Timrå på Sportbladet så spekulerades det om Lodin och Hållander men Kapanen dementerade och sa att han inte hade talat med vare sig spelare eller agenter. Han lade till också att vi inte kan ta in alla hemvändare pga budgeten. Sen kan det gå fort också, så det är inte omöjligt, deadline är ändå 15 feb.
Rico01: Vet inte om jag misstolkade, men var inte Sportbladets fråga om Lodin och Hållander till Timrå menat för till nästa säsong? Kapanen kunde ju inte svara då han nu inte vet om de kommer få envägskontrakt etc.
Timrås silly season är över. Till hösten börjar allvaret igen. Och Timrå kommer vara bottentippat av en enig journalistkår. Tro inget annat. Oaktat vad konkurrenterna gör med sina trupper ... | Läs mer