Kerstin_k: hårt dömd .. eller inte.. beror väl på vilken nivå man tänkt hålla....känns som om vi får en jobbig kväll om man inte tänker ta åt bägge håll .
Karlsson74: Sjuk jävla nivå att lägga domarnivån på i en match 7. Med såna här domare är det svårt att vinna vilken match som helst men sen boxen i boxplay, det såg ut som att vi spelade 3-5. Sen är dom dåliga passningarna tillbaka, vi kastar puckar överallt. Blir tufft när vi tappat Rindell och Erixon och måste lägga tid på Svensson osv. då blir Örebro väldigt tunga.
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer