Det blir svårt att släppa Albin, Eronen och Stenqvist känner jag. Mindre svårt att släppa resterande. Enligt min bekanta så kan det bli rätt rolig silly nu framöver och det tror jag också. Ingen spelare är säker trots kontrakt. Det är så enkelt att fixa ny klubb i hockey.
DenRöda: Vad är det här med att hylla Stenqvist till skyarna enbart pga 10 bra matcher i grundserien, och bra matcher i slutspelet? Jag medger absolut att han varit vår bästa back tillsammans med Lyytinen under denna period, men det ändrar ju inte det faktum att han varit en livsfara i 40 omgångar?
Han har varit alldeles för svajjig för att behållas, tycker jag.
Gathlopp: Ja idag så fixar jag lite slantar till ungdomarna i Timrå genom min föredetta chef!!! Jag har dragit in en riktigt vacker slant på trav så han kommer att få 10k att foga in i sponsringen!!!🤣🤣🇱🇸o dom ska bara gå till ... | Läs mer