{9908}: Ja det är ju fan att man ska bry sig så in i helvete om nåt som egentligen inte påverkar ens liv rent konkret. Att nåt sånt styr hela måendet i den utsträckning det faktiskt gör. Jävla förbannade kuktimrå
Olli Nomadinen : Det är riktigt efter faktiskt. Måste ju gå mot människans natur och biologi egentligen att självmant utsätta sig för något som kan påverka humör och psyke så negativt.
Men precis som det kan vara så här illa, kan det ju vara helt jävla euforiskt fantastiskt med. Jävla skit.
Dagens fråga! Ä dä konståkning vi börjat mä??? Sett ut så i två matcher nu!! Att mann int kan ladd om på 5 dar efter Lule.. Åk upp tä Skellefte å snart få vi kall in Missing People!! Nä skärpning nu för fan!! Imorgon ä dä bar seger som gäll!!
Timrå är en liten kommun, som det kämpas och slits för att vi ska ha ett SHL-lag. Ett jävla gnäll på det mesta här. Finns det inga pengar eller begränsat då är det bara att finna sig i det! Men vi har ett SHL-lag likt förbannat!