modomille: Överallt i sociala medier är man tämligen överens om att Dickinson filmar. Han ligger kvar och tar sig för huvudet trots att han knappt blir träffad och sen spelar han direkt i efterföljande byte. Solklar filmning, borde anmälas i efterhand. Kandidat till årets Shinimin-awards.
{297}: Haha som att det skulle vara något slags bevis. Folk skriker filmning för princip allt. Sen att HV spelaren får matchstraff är synd då det inte är ett matchstraff.
Det Ingman gjorde förra säsongen mot Djurgården var en filmning, det här är inte en då Dickinson faktiskt får en smäll mot huvudet.
Vi är alltså inne i augusti och vår trötta, jävla officiella hemsida fortsätter sin törnrosasömn. Ff inte ett av nyförvärven under 25/26 års trupp. Sjukt pinsamt