Synct: Ja, nog försvann Jonte rätt ofta i spelet även i HA. Sen har han allt som oftast steppat upp och levererat när det väl gäller. Det gjorde han även förra säsongen i slutspelet mot Örebro. Hans poängskörd stod ju sig nästan i toppen av poängliga genom hela slutspelet, fast han bara spelade 7 matcher jämfört med de som kom ända till final.
Ye. Spela skadad i en sport som hockey, match efter match. Nä det köper inte jag. Tycker laget kämpar och sliter, och det är så bra lag i serien att man tar ut varann i spelet så det finns inte mycket utrymme för att glänsa. Bara att fortsätta på den inslagna vägen och kämpa som galärslavar. Med tiden får vi se hur långt det räcker.
📣 NYFÖRVÄRV!! Det är måndag och vad passar bättre än att börja veckan med ytterligare ett nytillskott i akademin? Vi välkomnar David Slačík 🇨🇿 till Timrå IK. Den tjeckiske forwarden född 2007 har HC Domazlie som sin ... | Läs mer