Måste också ventilera en sak. Har ni sett hur vi ligger i banan vid Rögles ingångar i offensiv zon? Vi har EN back som försöker stoppa anfallet(misslyckas oftast för de är för sega på skridskorna), resten av spelarna (fyra stycken alltså) är långt ifrån händelsernas centrum. De skär inte av passningsvägar, de ger inte understöd. NADA. Ser mest ut som de ligger och fiskar efter en omställning. Samtidigt har vi mött lag som kommer hem med 5 pers och ligger perfekt som hungriga hajar på deras blålinje. Sådan sjuk skillnad hur dåliga vi är i omställningarna
Nisse på Mon or: Skit i Modo. Vi förtjänar att bli omkörda av dom. Vi kliver in i säsongen med ett stjärnlag, Modo går in med ett allsvenskt lag men dom visar hjärta och våra bortskämda ”stjärnor” skämmer ut sig.
Smokey: Att Didrik Strömberg är hänsynslös mot sin kropp visste vi redan. Men det vi fick se igår går utanpå det mesta jag sett innan. Såhär säger Didrik själv om gårdagen:
"Det skulle bli en rafflande match mot Färjestad när Timrå tog ... | Läs mer