Synct: Det är mer ett skämtsamt sätt att se på det. Statistiskt så är det ju bättre att skjuta säkert eller försöka dra målvakten. Han förbjuder absolut inte OJ-mål.
DenRöda: Nu var jag ju inte jätteseriös när jag sa att Ante ville se en dragare i magen. Man ska inte strypa kreativitet och sätta galler i spelarnas huvud, spelare ska göra det man känner för och köra på instinkt i frilägen, det känner man av själv, inte det coachen vill se.
DenRöda: Skulle dock tippa på att Johansson testat den en del på träning och kanske fått sig nån "tillrättavisning" efter att kanske ha kört den nån gång för mycket. (Obs, spekulation). Sen säger Johansson det med glimten i ögat givetvis.
Timrå Isstadion: Westfelt är ingen dålig center.. absolut inte. Sen kan man alltid tvista om att han är en offensiv center nog för en första . Men det finns säkert andra saker som väger upp..och han kan säkert göra en riktigt fin ... | Läs mer