modomille: Allt detta handlar ju om att du vill hålla på Timrå egentligen, vi är ju inte dumma. Men vi kan hjälpa dig att lämna sekten, modo. Det finns en avhopparverksamhet dit du kan vända dig. Att lämna sekter är erkänt väldigt svårt. Många har gjort det innan, du kan bli nästa på tur. Vi vet ju att du vill. Vi hör ditt rop på hjälp!!
KulltorpsOlli: Innan man får komma in i Timråfamiljen så måste man gå igenom "anonyma Modoiters" behandling. Det kan vara rätt tunga symptom man måste bli av med när man varit inne i sekten.
RunarUp: Bara vi får in reklampengar så skiter jag i tröjans utseende just nu helt enkelt. Nu måste föreningen börja jobba upp ett eget stabilt kapital. Om det går ut över tröjan, so be it! Anser jag. Med respekt för att alla tycker olika.
Det finns en avhopparverksamhet dit du kan vända dig. Att lämna sekter är erkänt väldigt svårt.
Många har gjort det innan, du kan bli nästa på tur. Vi vet ju att du vill.
Vi hör ditt rop på hjälp!!
"Handhjärta"