Challe verkar rätt så belåten efter helgen som gått. Saxat ur ST:
"Efter socialt umgänge med familjer på plats i Leksand i går kväll, väntar hemresa och vila i dag, innan träningen återupptas. Ispass väntar måndag, tisdag och på onsdag förmiddag, innan SCA Cupen kickar igång i Eon Arena med match mot Modo onsdag kväll. Det är framför allt spelardetaljer som Timrå kommer att fokusera på de närmaste dagarna. – Boxplay behöver vi knappt träna på. Vi har ett otroligt duktigt spel i numerärt underläge, sa Challe, som ser med tillförsikt på seriestarten om tre veckor. – Om Fredrik Hynning och Jonthan Hedström kommer tillbaka i veckan, som det verkar, ser det riktigt bra ut."
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer
"Efter socialt umgänge med familjer på plats i Leksand i går kväll, väntar hemresa och vila i dag, innan träningen återupptas.
Ispass väntar måndag, tisdag och på onsdag förmiddag, innan SCA Cupen kickar igång i Eon Arena med match mot Modo onsdag kväll.
Det är framför allt spelardetaljer som Timrå kommer att fokusera på de närmaste dagarna.
– Boxplay behöver vi knappt träna på. Vi har ett otroligt duktigt spel i numerärt underläge, sa Challe, som ser med tillförsikt på seriestarten om tre veckor.
– Om Fredrik Hynning och Jonthan Hedström kommer tillbaka i veckan, som det verkar, ser det riktigt bra ut."