Redigerad kommentar
Någon mer än jag som får känslan av att Brynäs är Widings sista val. Typ nödlösningen i fall det skiter sig med allt annat..
Jag säger ingenting, så har jag ingenting sagt!
*Djup suck*
Redigerad kommentar
Redigerad kommentar
Sundlöv säger till aftonbladet:
"– Vi är jätteglada för hans skull och det är kul att vi återigen lyckats få fram en så bra spelare. Samtidigt måste vi nu hitta en ersättare.
Har ni någon på gång?
– Nej, det kan jag inte säga. Men vi har ingen panik och det får ta den tid det tar. Vi har några krokar ute."
Undra vart dessa "krokar" finns någonstans? Nej, jag ska inte vara negativ innan jag vet vad Sundlöv har i kikaren. Det får ses som positivt att han faktiskt HAR krokar ute i alla fall.
Sedan kan jag ifrågasätta det här med att det skulle vara kul att "ta fram" spelare nuförtiden. Vi har haft nytta av Ekholm i ett år, sure. Men spelarna kommer sällan ihåg vilket lag som tog fram dem när det har gått några år.
Redigerad kommentar