1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778648 inlägg · 7967 ämnen

Laget till nästa år


Sv: Laget till nästa år
Huge mfl : Jag får väl som Leksing be om ursäkt för min "vän" mattias-74 mindre genomtänkta svar till er , det bästa är om ni låter bli att svara honom eller stänger av honom i den här boken , han tillför ändå inget av värde .

Sen håller jag med Huge om det mesta i sina försök av undervisnig till någon som vägrar läsa svaren eller inte fattar vad han läser :)  

Sv: Laget till nästa år

Alisandali:

Svara på frågan själv? Är det kunnigt folk som suttit i styrelsen? Det var det jag reagerade över när Huge skrev. 

Jag får väl passa på att be om ursäkt att jag brusade upp. Det var inte med mening och jag tror de flesta vet om det.


Sv: Laget till nästa år

arnio:
"mattias - 74: vad är syftet med dina aggressiva inlägg i brynäsboken???"

Ja, man blir ju väldigt förvånad när det är "aggressiva inlägg i brynäsboken"...det har ju aaaldrig hänt förr :s


Sv: Laget till nästa år
mattias - 74:
HAHAHA!!!
Kallar du det DÄR för att "brusa upp"...??
Trodde du var frekvent besökare i våran bok...

Sv: Laget till nästa år

Horace76c: 

:-) aaaldrig nånsin.


Sv: Laget till nästa år

mattias - 74: jag förstår dig, ingen fara jag har en lillebror som åxå är sjuk i LIF sjukan fast jag älskar han ändå :).... för mig är LIF lite som en bror. Jag får gärna bråka med han,jävlas, tillomed ge han stryk hmm han är betydligt större än mig faaann :). du förstår men ingen annan än jag ska bråka med han. Samma sak med LIF jag försvarar er jämt när folk från DIF,AIK osv bråkar med er. Så jag hoppas att det ordnar till sig

kram från en Brynäsare :)


Sv: Laget till nästa år

Horace76c:

Det är alltid lika roligt och läsa här inne, speciellt efter en Brynäsförlust ^^ ;)


Sv: Laget till nästa år
mattias - 74: Äh, här inne låter det ju likadant oavsett om Brynäs vinner eller förlorar ;)

Sv: Laget till nästa år
Leksands lag i år känns lite så Brynäs ifjol, många unga talanger och en fantastiskt PP! Tror att Leksand-Express kommer nå fram till Station Elitserien denna gång :)  (Synd, finns en del talanger där jag gärna ser i BIF ;))

Sv: Laget till nästa år
Bertilsson är nära att förlänga kontraktet med 2-3 år. MUMMA!

Sv: Laget till nästa år
Brynäslegenden: vore väl najs :) men vill inte Philly ha över han?

Sv: Laget till nästa år

Sheena Punkrocker:

Flyers släppte rättigheterna till honom ifjol.


Sv: Laget till nästa år
tompap71: glöm va ja sa då ;P

Sv: Laget till nästa år
Vore riktigt pissigt om RR lyckas att plocka med sig både Forsberg och De La Rose förutom dom redan "klara" spelarna Burakowsky och Djuse. Forsberg och även De La Rose vill jag VERKLIGEN se i Brynäs nästa säsong. Klart att RR har ett stort övertag på dessa killar eftersom han är landslagschoach.. Hur troligt tror ni det är att RR lyckas plocka över dom alla till FHC kontra att FF och De La Rose landar i BIF?

Sv: Laget till nästa år
HappyX3: De La Rose kan hamna i Brynäs. Han är riktigt bra polare med några av Brynäs unga gossar.

Redigerad kommentar


Sv: Laget till nästa år

Peja:

Ser hellre De La Rose i Frölunda av vissa anledningar ;)


« · 1542490

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Bengt Ramen: Det är aldrig självklart att erbjuda 2 år till en 35-åring, och heller aldrig självklart att erbjuda 2 år till någon som nyss har haft en allvarlig knäskada. Om man slår ihop båda faktorerna är det snarare självklart att ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)