1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778460 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2610490

Sv: A proposito de nada
Huge: ” blev det fel men ett fel som inte hade nån större inverkan på resultatet eller spelet i stort efter fadäsen.”

Så ett insläppt mål har ingen inverkan på resultatet? Hmm, intressant. Hur tänker du då? Räknas inte det målet eller? Så då vann Brynäs igår med 3-2 alltså eftersom första målet för Västerås inte räknas.

” Du har från din amatörpsykologsoffa inte en aning om hur mkt Lindbäck ev stirrade ner i isen eller skickar pucken i blindo.”

Behöver man vara psykolog för att se vart någon kollar? Jäkligt intressant även det

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Ove Myling: "Så ett insläppt mål har ingen inverkan på resultatet?"

Nu talar vi om tavlan igår och inte nåt annat mål.
I det läget ser jag inte att målet hade nån större inverkan på slutresultatet, efterso vi därefter gör 3-1, spelar bra och har bud på både fyran och femman.
i det läget är det vår dåliga effektivitet som har inverkan på resultatet och som till stor del gör att vi bjuder dom på 2 pinnar.
Hade tavlan däremot kommit när det stod 3-2 och några minuter kvar så hade den högst sannolikt haft en mkt stor inverkan på slutresultatet.
Det borde alla fatta.

"Behöver man vara psykolog för att se vart någon kollar?"

Nä, inte alls.
Men det räcker tydligen med att bara sitta hemma i amatörpsykologsoffan för att säkert veta att Lindbäck hade eller inte hade koll på, bara för att han tittade ner på pucken när han slog passet till sin tilltänkta medspelare...

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
havre: Amen, jag fattar inte att han får hållas med den typen av inlägg. Så jävla hemskt att killen sitter och hittar på sånt om en Brynäsare. Skulle det vara sant så är det även i det fallet jäkligt illa att sitta och sprida det här.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)