Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Jag kan nog ha förståelse för att man blir grinig på domaren. Oavsett hur matchen har sett ut så blir man nog grinig om man blir rånad på ett 6 vs 3 läge i slutet av matchen när det bara skiljer ett mål mellan lagen. Sen är det förstås så att det inte spelar någon roll ifall man blir grinig på domaren för det brukar ändå inte leda till någonting.
Det är för övrigt inte sant att Gällstedt aldrig kommenterar domaren.
hockeysverige.se/sm-slutspel/niklas-gallstedts-frustration-attackerar-domarna-masta-vara-slut/
hockeysverige.se/hockeyallsvenskan/niklas-gallstedt-sagar-domarinsatsen-hugger-och-slar-hander-ingenting/