{297}: ja varför spelar inte spelare som är heta för dagen ( eller i hela slutspelet) ? Ibland undrar man ju om dom verkligen vill upp när vissa spelar bara på gamla meriter.
KulltorpsOlli: Har sett likadant ut hela slutspelet nu, ingen tillfällighet. Nerverna är utanpå tröjorna just nu och ingenting stämmer. Brösta upp er, snälla nån. Vägrar ta att vi spelar bort oss pga av att man skiter ner sig!
Zäta75: med den här ineffektiviteten kan man nog räkna den här matchen som körd. Var är förstalinan? PP måste bli bättre annars kan det kosta den här matchserien.
Zäta75: Det tråkiga är att vi får komma in busenkelt i zonen för PP. Men vi skjuter lösplugg hela tiden. Men vi vänder i tredje. Tycker fortfarande VVIK var bättre. Sen har vi ju otur PW:s skott går på klubbskaftet, hur är det möjligt???
KulltorpsOlli: samtidigt får man väl säga att Björklöven gör mål som de aldrig skulle kunna göra om. Två flax baljor av tre och Harald talar om Björklövens skotteffektivitet, men det här vänder man med lite mer jävlar anamma.
Montén Python: Lilja har skjutit totalt 8 (åtta) skott på mål. På 26 matcher. Dvs, nästan ett skott på mål var tredje match. Att han fortfarande är kvar är pinsamt. Det där treårskontraktet måste avslutas igår.