palleparling: Han gör i stort sett ingenting. Kinnwall byter riktning i sista stund och åker in i Alvarez. Han gör inte mycket mer än att ta emot sig. Det kan inte bli fem minuter varje gång någon ramlar vid sargen, bara för att spelaren ligger kvar. Suck
{297}: Kollar Frölunda vs Oskars paralelt. Där säger Westeberg att Oskars har 50% i BP de senaste 6 matcherna. Typiskt att det bara är Timrå som knappt kom in i Oskars zon knappt i PPt senast. 🙈
Haha, tuff kamp om Sveriges sämsta måljingel. Tycker det står mellan vår, er och Moras. Aldrig förstått varför man kör alpmusik i Sverige. Bor vi i Sweden eller Switzerland?
Zäta75: Helt rätt av Eronen att gå på eget avslut. Bättre det än att Dahlén ska åka runt och söka ett halvt omöjligt krosspass till Pettersson som har extremt svårt att göra något av pucken ens med öppet mål.
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.