MorganaLefaey: Timrå har sen återuppståndelsen alltid varit den stora attraktionen i SCA-cupen, även när alla matcher spelades i Gärde. Timrås matcher har alltid lockat mest publik, och dessutom drar lokalderbyt mycket folk.
spud: Vad är det du inte fattar? SCA-cupen är livsviktig för IFSH. Klubbens kassako. Timrå stöder detta genom att delta, medverka i marknadsföringen och spela inledningsmatchen i Eon Arena.
Så, då har jag äntligen fått tummen ur och beställt lite matchtröjor. Som guldmedlem beställde jag den signerade av årets och passade på att beställa en signerad av fjolårets (barn). Kan rekommendera framförallt fjolårets då de säljs ... | Läs mer
Timrå har sen återuppståndelsen alltid varit den stora attraktionen i SCA-cupen, även när alla matcher spelades i Gärde. Timrås matcher har alltid lockat mest publik, och dessutom drar lokalderbyt mycket folk.
spud:
Vad är det du inte fattar?
SCA-cupen är livsviktig för IFSH. Klubbens kassako. Timrå stöder detta genom att delta, medverka i marknadsföringen och spela inledningsmatchen i Eon Arena.