Nu finns bara en utgång. Den svider. Svedberg står i sista och vi vinner. Allt är förlåtet. Vi firar och ser framemot en ny säsong. Bra. Eller Svedberg står. Vi torskar. Det finns ingen nåd. Svedberg och även Freddan & co får Kolan att framstå som en älskad TIK-profil med funderingar på tröja i taket. Livet är typ som en mörksvart Ingmar Bergman-film utan glädje. Faaaaaan. Giv oss frid. Vinn. Over and out.
fantasilos: Jag har då sett bra många matcher med Timrå i alla fall och måste ta Svedberg i försvar en del även om han inte gjort en bra säsong direkt.
Angående nubben: hoppas verkligen föreningen går vidare. Rullar vi på fortsatt med El Nubbo cementerar vi bara känslan av att här i Timrå, här är vi nöjda och rullar på som om det vore 2004 igen.
Treårskontrakten på Lilja och Westy är ... | Läs mer