Nu finns bara en utgång. Den svider. Svedberg står i sista och vi vinner. Allt är förlåtet. Vi firar och ser framemot en ny säsong. Bra. Eller Svedberg står. Vi torskar. Det finns ingen nåd. Svedberg och även Freddan & co får Kolan att framstå som en älskad TIK-profil med funderingar på tröja i taket. Livet är typ som en mörksvart Ingmar Bergman-film utan glädje. Faaaaaan. Giv oss frid. Vinn. Over and out.
fantasilos: Jag har då sett bra många matcher med Timrå i alla fall och måste ta Svedberg i försvar en del även om han inte gjort en bra säsong direkt.
JonteD: Pratade för länge sedan med sittande ordförande. Högst densamme som lade strömming i saltlake. Han sa ungefär att det är så sjukt dyrt att ställa ett lag på isen som skall utmana om SM-guld att man nästan måste äventyra ... | Läs mer