jhnd91: Fast det var väl Nord som både tog crosscheckingen och som inte tog slashingen på Stenqvist? Bara ett lag som får spela slutspelshockey än så länge iallafall.
-” Vi sa efter förra matchen att vi måste komma upp i nivå på filmningarna. Förra matchen fick vi inte till dykningarna men nu i första hade vi två bra situationer. Nu gäller det bara att fortsatta falla i rätt läge så ska vi kunna få ett tiotal pp. Funkar ibte det får vi börja skjuta från bakom förlängda mållinjen igen”
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer