Donald: Jaja loppmarknaden är öppen nu om ni vill finna nya lagdelar och annat till lage? Vi vill ju bara hjälpa er så ni slipp lira i Div 1 22/23!👍 Broderligt du vet!😉
Donald: Gäsp...ni Modoiter måste vara väldigt småk#kade som vill påstå att ni är Sveriges,,jaa världens största klubb..jämt och ständigt.! Nu är det faktiskt så här att gamla meriter kan man inte leva på. IK Göta med 9 Guld samt Hammarby IF med 8 guld. Och vart är dom lagen idag.? magkänslan säger att Modo kommer få det väldigt tufft många år framöver. Om ni ens kommer upp igen. Med det säger jag inte att Timrå sitter säkert, men vi har åtminstone en nykter syn på verkligheten.
Donald: Jag kollade på Google Maps och sökte på orten MoDo men hittade inte någon sådan ort. Kanske Du kan hjälpa en som bor i de södra delarna av landet. Var ligger orten MoDo??
sargad: Ni borde fokusera mer på att ni ska spela semi snart, förstår inte varför Modo skall vara det stora samtalsämnet här inne? Det här är väl liksom det längsta TIK har gått i ett slutspel någonsin!? Men det är klart.....Modo är och kommer alltid att vara den finaste klubben i Sverige och det ständiga samtalsämnet runtom i Hockeysverige så förstår att det är svårt för er att inte glida in på ämnet Modo så det är fullt förståeligt! Lycka till i semin mot Karlin 😊
Nisse på Mon or: Nja det som ligger i rullningen där hos timrå just nu det är ju mer var ni kommer att spela nästa säsong, vilket jag tror att ni går hela vägen om alla börja dra åt samma håll igen som ni gjorde under serien och inte emot AIK
sen får man inte ta något ifrån AIK dom bjöd upp till en bra fight , men i det långa så hade ni med ändå klarat serien emot dom i längden.
{9108}: Givetvis är det ett 1a aprilskämt. Inte att Gradin blir ny sportchef alltså, utan att ambitionen skulle vara att nå SHL. Det är på samma nivå som nylonstrumpa på svart-vit TV.
EXPLORERSMÅLAND: Det är väl klart att alla sportchefer ska försöka nå det högsta eller hur? sen om det tar 1 år eller 5 år, så har man väl ändå ett mål att nå?
Nubben har ju haft att nå SHL igen sen ni åkte ur väl?
bara spelarna går ut och gör jobbet och inte underskattar motståndet. Det är en sak att vi supportrar tycker det känns bergsäkert (nåja) men dessa tankar vill jag inte ska finnas i någon av spelarnas huvuden.
Lub: Hörde från säkra källor att Pääjarvi och Lander kommit loss från sina klubbar och kommer att förstärka Timrå mot VVIK.. kul väl? Vilken bomb! Lär ska presenteras imorgon fm på Timråchannel.
KB: Hel tomt ekade det under den senaste säsongen med publik. Vilket sett till deras förutsättningar är ett kvitto på att ingen bryr sig om hockeylaget.
Nisse på Mon or: Brynäs spel har väl inte glatt så många den här säsongen. Jag har inte följt laget men det räcker med att titta hur man spelar för att förstå varför dom ligger där dom ligger. Att Patrik Berglund inte kan spela vet jag inte om det varken är någon för- eller nackdel. Han har väl inte tillfört så himla mkt i spelet av det jag har sett. En tilltänkt poängspelare som knappast bidragit med vad man hoppades ser jag i honom.
En sak som jag tycker är väldigt intressant är hur det har haglat in kritik mot EP under säsongen men nu när han ska ersättas behövs helt plötsligt McDavid för att kunna ersätta han
Vi vill ju bara hjälpa er så ni slipp lira i Div 1 22/23!👍
Broderligt du vet!😉