Rallarn: Håller med om att spelarna sätter sig i den här situationen själva. Kanske några utav utvisningarna har varit billiga, men inte överlag inget att klaga på. Samtidigt förstår man spelarna som är taggade och vill göra en bra match, men de måste bli lite kyligare med klubban
Olli Hahl: det blir väldigt passivt från Timrå i andra. Kanske är det soppatorsk men Timrå måste upp några snäpp om det ska finnas nån chans för poäng i den här matchen. Synd på alla utvisningar!
{297}: Finns inget momentum för Timrå just nu, varje ingång i offensiv zon så är det stressat och man släpper ifrån sig pucken så fort man kan och lämnar problemet till någon annnan. Trötthet ja vem vet men man gör det onödigt krångligt för sig själva.
Synct: har vi ett skott på mål i andra? Den där offensiven vi så innerligt behöver, den åker och dräller. Försvarsmässigt ser vi sega ut och går bort oss i vartannat byte. JJ är den enda som får godkänt.
Timrå Isstadion: Westfelt är ingen dålig center.. absolut inte. Sen kan man alltid tvista om att han är en offensiv center nog för en första . Men det finns säkert andra saker som väger upp..och han kan säkert göra en riktigt fin ... | Läs mer