Huge: Men ledningen menar ju att Franson värvats på ett riktigt sätt. Det ifrågasättandet är ju nåt helt annat än att ifrågasätta varför Bäckström inte värvas. I det ena fallet gör man en regelrätt värvning, i det andra avstår man från att värva pga. ...vadå?
HG kan givetvis inte svara att det beror på överenskommelsen. Han kommer att hävda att det är för Brynäs bästa, på lång sikt. DET måste ifrågasättas och förklaras. Han behöver inte vänta till årsmötet med det.
Oroväckande att Brynäs producerar så lite framåt. Vi har gjort mindre mål än Luleå vilket säger allt. 40% av alla mål gör vi med en man mer och klickar PP då vinner inte Brynäs. Och Thuresson... Bidrar han eller är han en belastning för Järnkrok/Lindholm? Han gör inte mycket vettigt med pucken, däremot är han stark man mot man.
Huge: Vad har Fransonvärvningen med att ifrågasätta ledningen att göra?
bradberry: Vad fan ska jag med pluspoäng till? Jag stör mig på vilken näsa jag vill..
Det är dock inte konstigt att den ser ut som den gör, han måste fått den inslagen mer än en gång.
Redigerad kommentar
Icing-Ove: Hahaha.. Om ni hade lekt att ni utklassat oss så dåliga som vi va idag. Trots det vinner ni bara med 2-1.
Dessutom 2 st. 5 mot 3 lägen som ni sumpar
Som sagt jag imponeras av Steens enorma näsa! den får 5 av 5 helt klart
Ingen vidare match.
Honken är fantastisk, spelar sin livs hockey vill jag påstå. Plus även på Ollas.
I övrigt är väl det mest häpnadsväckande Steens enorma näsa
Förväntade mig lite trolleri från Steen idag, men såg mest gnäll och fokus på helt fel saker.
1-2 borta mot Modo där vi gör en dålig match är trots allt helt okej.
Redigerad kommentar
Redigerad kommentar
Oj vad ni har kämpat på ikväll.
Är tårarna torkade? Finns det papper kvar att torka Granström i arslet med? :)
Redigerad kommentar
Åhhhhh! Nu är dom här igen, dom dära modoiterna.
Känns bra att få hjälp av filmningar och domare?
Redigerad kommentar
Peja: Hans-Göran Karlssons uttalande i media måste ifrågasättas. "Det är bra för Brynäs på lång sikt att tacka nej till Nickas Bäckström". WTF!
Enl. media var han väl klar för ryssarna?
Redigerad kommentar
yngwie:Som Steen dum eller sköldpaddans Skröders?
Ni hade väl 456789 hakningar som ni kom undan med, hur många 5-3 hade ni sa då? Ner och mys med zebrorna och kolla prosatan på dom ordentligt.
Zappaholic:Hur i helv... kan man lalla runt i hörnen i spel 6-4??
Jävligt dåligt genomförd match efter slagsmålet.
Noll linjer i spelet och bara one man show i 40 min, sen Steen att INGEN tog en fajt och plocka bort han.
Widing - Mora nästa?
Två matcher i rad nu där motståndarna får matchen dit de vill...
Nyttigt med vila nu...
Huge: Oj här har vi en kappvändare utan dess like.. Så nu helt plötsligt kan Brynäs betraktas som svikare för att stödja dina argument om att det är ekonomin det handlar om?
HGK är rädd för Loob och grabbarna.