Montén Python: Kan vi snubbla oss in på play in. Så ser det alltså ut att kunna bli Brynäs eventuellt? Det vore nog en rätt bra ekonomisk affär!? Synd bara att det inte är vi som har chans på 2 hemmamatcher.
Så det gäller väl att låta det gå till 2 matcher bara. Oavsett om vi går vidare eller ej.
För annars lär det bli lite mindre gynnsamt ekonomisk med att behöva stanna en natt i Gävle för en extra bortamatch med allt det innebär.
Kulltorp: Nu har ju Wedin kontrakt även nästa säsong men han har alltså kommit upp i som mest 35 matcher i 3 av sina 4 senaste säsonger (ifjol 50 matcher). Det är ju ohållbart för alla parter.
På tal om skador, hur går det för Erixon med rehabiliteringen? Jag hade glömt att han fortfarande är kontrakterad av Timrå.
Säsongens viktigaste seger kör vidare med Walli Eriksson Lundmark ser även Genborg Lander Dalle även om Pettersson Dalle gjort poäng tillsammans så är de för svaga mjuka ihop tror båda mår bra med några tunga grisar som går in i tungt fysiskt spel KÄMPA KRIGA VINN 💪🏒
Stridhsyxa: Skitmatch de lux, men Leksand är ju ännu sämre. Men 3 OERHÖRT viktiga poäng. Övriga resultat går med oss också. Tar Skellefteå Örebro också så är det full pott!
Banal: Nödvändig bortaseger, det är bara att tacka och ta emot. Ett insläppt på bortaplan tycker jag är bra, speciellt med alla skadade. Ganska skönt med ett uppehåll nu.
Den trean satt fint inför uppehållet.. övriga resultat gick också vägen..Nu sitter man bara och hoppas på att skellefteå städar av öret lite senare då..så är den totalt fulländad.
Så det gäller väl att låta det gå till 2 matcher bara. Oavsett om vi går vidare eller ej.
För annars lär det bli lite mindre gynnsamt ekonomisk med att behöva stanna en natt i Gävle för en extra bortamatch med allt det innebär.