Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Handlar också om att göra Brynäs mer attraktivt till hockeygym. Tidigare var Pekka Alcén ett dragplåster för unga målvakter. Spelarutvecklare kan också vara viktigt där. Molin är som sagt säkert duktig, men kanske kan vara en god idé att ha någon nyss spelade själv. För dagens 14-åringar som väljer mellan hockeygym är ju Molin antagligen som Sven Tumba för en annan. Det vill säga en legend som man aldrig såg spela och en helt annan generation. Klart han ändå kan göra ett bra jobb men någon som nyss lagt av hade nog haft en annan attraktionskraft.